zerdastone@gmail.com

+90 535 256 2508

kültür tuğlası kaplama nedir ? ZERDA STONE

kültür tuğlası kaplama nedir ? ZERDA STONE

kültür tuğlası kaplama nedir ? ZERDA STONE

Binaların dış cephesi için tuğla kaplama son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle villaların, iş yerlerinin ve binaların dış cephesi için tercih edilen tuğla kaplama dekoratif bir görünüme sahiptir. Binanın nostaljik, aynı zamanda modern görünüm kazanmasına da destek sağladığı bilinen bir gerçektir.Kaliteli ve doğal malzeme ile gerçekleştirilen tuğla kaplama binalar için oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır. Doğal tuğla malzemesinden üretilmiş olması, herhangi bir katkı maddesi içermemesi bu uygulamanın en temel özelliklerindendir. Bu sebeple çevre dostu olduğunu söylemek mümkündür. Sağlığa zararlı olmayan dış cephe tuğla uygulaması oldukça kolay ve kullanışlıdır.

KÜLTÜR TUĞLASI UYGULAMASI NASİL

YAPILIR ? Kaplama tuğla malzemesi doğal nitelikli taşlardır. Üretim aşamasından sonra özel naylon ambalajlarda saklanmakta ve stoklama yapılmaktadır. Paletler halinde stoklanan tuğlalar hassasiyetle işlemin gerçekleşeceği alana taşınmalıdır. Genellikle büyük makineler yardımıyla taşınmakta olan tuğlalar şantiye alanına özenle yığılmaktadır.Tuğlaların özellikle köşeleri hassas özelliklere sahiptir. Bu sebeple istifleme sırasında hassas yaklaşılmalıdır. Yağmur ve sudan korunmalı, güvenli alanlarda saklanmalıdır. Dış cephenin tuğla ile kaplanması aşamasında mala, derz dolgu, el arabası, metal çıta, derz pompası gibi malzemeler kullanılmaktadır.

KÜLTÜR TUĞLASI DİS CEPHE ON HAZIRLIK .

1. Cephenin üzerinde bulunan, yapışmaya engel olabilecek tüm kalıntılar temizlenmelidir.

2. Duvar üzerinde herhangi bir kaplama malzeme varsa kazınmalı, yüzey hazır hale getirilmelidir.

3. Duvarda nem varsa yapıştırıcı etkisiz kalacaktır. Bu sebeple kurutma işlemi büyük bir hassasiyetle gerçekleştirilmelidir.

4. Uygulamanın başından sonuna kadar duvar korunmalıdır. Güneş, yağmur gibi hava şartları olumsuz etki oluşturacaktır. Bu sebeple uygulama tamamlanana kadar branda çekilmelidir.

Dış Cephe Tuğla Kaplama on hazırlık

1. Yüzey hazırlığı ve güvenlik önlemleri itinayla tamamlanır.

2. Yapıştırmaya yardımcı malzemeler karıştırılarak hazırlanır.

3. Yüzeye yapıştırıcı uygulanırken uygun niteliklerde mala kullanılır.

4. Tuğla üzerine yapıştırıcı sürüldükten sonra yüzeye uygulanmalıdır.

5. Yapıştırıcıları kuruması için 24 saat zaman verilmelidir.

6.Yapıştırıcı kuruduktan sonraki aşamada derz dolgusu aşaması başlatılmaktadır.

7. Derz dolgusu uygulanırken 10 mm aralıklar baz alınabilir.

8. Derz dolgusu uygularken dolgunun tuğla yüzeyine bulaşmamasına özen gösterilmelidir. Çünkü bu aşamada tuğlalarda görüntü kirliliği ortaya çıkabilir.

9. Derz dolgusu uygulanırken derz tabancası kullanılabilir. Bu durum işlemi kolaylaştırırken riski ortadan kaldırmaktadır.

10. Derz dolgusu kuruduktan sonra mala

yardımıyla şekillendirme yapılabilir.


İçeriği Paylaş
Whatsapp Destek Bizi Arayın