zerdastone@gmail.com

+90 535 256 2508

KÜLTÜR TAŞLARI VE KÜLTÜR TUĞLASI NEDİR? – DEKORATİF TAŞ KAPLAMA – DEKORATİF TUĞLA KAPLAMA – ZERDA STONE

KÜLTÜR TAŞLARI VE KÜLTÜR TUĞLASI NEDİR? – DEKORATİF TAŞ KAPLAMA – DEKORATİF TUĞLA KAPLAMA – ZERDA STONE

KÜLTÜR TAŞLARI VE KÜLTÜR TUĞLASI NEDİR? – DEKORATİF TAŞ KAPLAMA – DEKORATİF TUĞLA KAPLAMA – ZERDA STONE

DEKORATİF TAŞ KAPLAMA NEDİR?

 

Dekoratif taş kaplama duvarlarda dekoratif amaçlı kullanılan doğal kaplama ürünleridir. Doğal taş havası ile kullanılan kaplamalar tamamen doğal taştan üretilmektedir. Genellikle iç mekanlara uygulaması yapılır. Dekoratif amaçlı kullanılmaya ise son zamanlarda başlanmıştır. Özellikleri bakımında farklı renk pigmentlerine sahiptirler. Bu açıdan iç mekanlara en doğal havayı sunarlar. Dekoratif taş kaplama çeşitleri özü itibariyle farklı taş çeşitlerinden üretilmektedir. Genel yapıları ise iç mekana uygun olup, oldukça hafiftir.

 

Taş kaplama nedir? Kültür taşı – dekoratif taş

 

 

DEKORATİF TAŞ KAPLAMA NERELERDE KULLANILIR?

 

 

Dekoratif taş kaplama ürünleri genellikle iç mekanlarda tercih edilmektedir. Adından da anlaşıldığı gibi dekoratif amaçlı kullanılır. Ama dış mekanlar da dayanıklı taş kaplamalar ile kaplanabilir. Özellikle son zamanlarda tek bir duvar üzerinde dekoratif taş kaplama ürünlerini kullanmak oldukça popüler hale gelmiştir. Hatta renk olarak farklı renklerin oluşturulması bu popülerliği daha da artırmıştır. Ofis ya da ev ortamlarında dekoratif taş kaplama çeşitleri rahatlıkla kullanılabilir.

 

Kültür tuğlası ve kültür taşı nedir?

 

 

DEKORATİF TAŞ KAPLAMA NERELERDE KULLANILIR?

 

Duvarlarda taş kaplama ürünleri kullanılırken uygulama aşamasında yüzey hazırlığı oldukça önemlidir. Özellikle taş gruplarındaki ağırlıklar yüzeyi daha da önemli yapmaktadır. Duvarda bir alçı ve boya işlemi varsa öncelikle çentikleme işlemi yapılır. Çentikleme işleminden astar uygulaması yapılır. Son aşamada ise çimento bazlı yapıştırıcılarla taşlar örülmeye başlar.

KULTÜR TUĞLASI KULTÜR TAŞLARI DEKORATİF KULTÜR TUĞLASI

 

DOĞAL TAŞ KAPLAMALARI RENKLERİ

 

 

Dekoratif taş kaplamalarda renk çeşitliliği oldukça fazladır. Fakat, dekorlarda doğallığı korumak adına çok renkli modeller tercih edilmez. Genellikle doğal taş rengini gösteren kaplamalar kullanılır. Böylece kaplama ürünleri daha naturel bir hava vermektedir. İsteğe göre duvar kaplamaları üzerinde farklı boya uygulamaları da yapılmaktadır. Çünkü, dekoratif kaplama ürünlerinin pek çoğu boya yapılabilen kaplamalardır. Ama boya uygulamaları ürünlerdeki doğal havayı kapatmaktadır.

 

FİBER PANEL KAPLAMA TAS PANEL KAPLAMA TUĞLA PANEL KAPLAMA ZERDA STONE

 

TAS KAPLAMA

 

Bu sebeple, eğer doğal bir hava yansıtmak isteniyorsa boya uygulaması önerilmez. Aksine doğal taşlar hem dayanıklılık hem de görsellik açısından daha avantajlıdır. En çok tercih edilen renkler ise koyu renklerdir. Özellikle tek duvar üzerinde yapılan kaplamalarda diğer duvarları yansıtması için koyu renkler tercih edilir. Kiremit rengi ise diğer kaplama renkleri arasındadır. Tv ünitesi arkasına renk uyumuna göre kaplama uygulaması yapılabilir.

 

Kultür tuğlası nedir? Kultür tuğlası – kultür taşı

 

DOĞAL TAŞ KAPLAMA NEDİR?Dekoratif tuğla kaplama

 

Doğal taş kaplama, doğada hazır olarak bulunan taşların işlenmesi ile elde edilen dekoratif amaçla kullanılan duvar kaplama ürünleridir. Taş ocaklarından alınan doğal taşlar kesilerek, yontularak ve şekil verilerek uygulama yapılmaya hazır hale getirilir. Geçmişte ilk yaşam alanı inşa edilirken kullanılan doğal taşlar günümüzde dekorasyon amaçlı olarak kullanılmaya devam etmiştir. Dekorasyonun en önemli parçalarından olan duvarlar doğal taşlar ile dekore edilmektedir. Taş kaplama her geçen gün yeni tasarım ve yeni bir kullanım alanı oluşturuyor.

 

HER MEKANDA TAŞ KAPLAMA

 

Duvar dekorasyonu ilk olarak dış cephede yapılsa da şuan genellikle iç cephelerde daha çok önemini arttırdı. Sıkıcı, monoton, düz duvarlar artık duvar taş kaplama ürünleri ile tarih oldu. Doğal taşların özgün yapıları, birbirinden farklı desenleri ve doğadan varoluşu ile mekanların havasını değiştiriyor. İç mekanlarda aklınıza gelebilecek her alanda salon, yatak odası, çocuk odası, koridor, mutfak ve hatta banyo da bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hem farklı hem de son derece şık dekorasyonlar yaratmak taş kaplamalar ile çok kolay. İster tüm duvara ister tek bir kesite uygulayabilirsiniz.

 

 

DOGAL TAS KAPLAMA ÜRÜNLERİ

 

Doğal taş kaplama ürünleri uygulaması ise biraz meşakatli ve beceri isteyen bir uygulama türüdür. Toz yapıştırıcılar veya mermer silikonu ile tek tek duvara yapıştırılarak uygulanır. Desen devamı ve renk tonlarının bir araya getirilmesine özen gösterilir. Doğal taş kaplama ürünleri taş yapısı gereği diğer duvar kaplama ürünlerine göre daha ağırdır. Dolayısıyla duvarların bu ağırlığı kaldıracak yapıda olması gereklidir.

 

 

 


İçeriği Paylaş
Whatsapp Destek Bizi Arayın