zerdastone@gmail.com

+90 535 256 2508

TAS KAPLAMA | DEKORATİF TAS KAPLAMA | KÜLTÜR TAŞI

TAS KAPLAMA | DEKORATİF TAS KAPLAMA | KÜLTÜR TAŞI

TAS KAPLAMA | DEKORATİF TAS KAPLAMA | KÜLTÜR TAŞI

Tas kaplama 

 

Mekanların dekoratif ve mimari akımdan daha şık durması için kullanılan taş yapılardan birine kültür tuğlası deniyor. Geçmiş dönemlerde oldukça yaygın olarak kullanılan bu taşlar, günümüzde daha da yaygın bir hale gelmiştir. Özellikle mekan dekorasyonuna önem verenlerin ilk tercihleri arasında kültür tuğlalarının yer aldığını söyleyebiliriz.

 

 

https://www.zerdastone.com/magaza/dekoratif-tugla/antik-dekoratif-tugla-kaplama/antik-tugla-kaplama/

 

 

Kültür taşı hangi renklerde dir? 

 

Mekanların dekorasyonu için oldukça etkin olarak kullanılan kültür tuğlası, genellikle kiremit rengindedir. Bulundukları yere farklı zamanların havasını katmak isteyenler, kültür tuğlalarını çok farklı renklerde ve tasarımlarda tercih edebilmektedirler.

 

 

https://www.zerdastone.com/magaza/dekoratif-tugla/barok-kultur-tugla/barok-eskitme-tugla/

 

Yüzeysizlikten kurtula bilirsiniz 

 

İnsanların çoğunluğunun dikkatini, farklı tasarımlı mekanlar çekiyor. Özellikle eskiye karşı merak duygusu, mekan seçiminde en çok dikkat edilen konuların başında yer alıyor. Kültür tuğlaları, mekana farklı hava katmanın yanı sıra, dikkat uyandırıcı bir zamansallık farklılığı katar.

 

https://www.zerdastone.com/magaza/dekoratif-tugla/cikma-tuglalar/cikma-tuglalar/

 

Kültür taşının farkı 

 

İsminden anlaşılacağı üzere farklı kültürlerin yansıması olan bu taşlar, aynı zamanda eski medeniyetlerin izlerini taşıyor. Duvar kaplamada kullanılan bu taşlar, günümüzde yeni açılan birçok mekan sahibinin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

 

 

https://www.zerdastone.com/magaza/dekoratif-tugla/harman-tugla-kaplama/harman-tugla-kaplama-2/

 

Kültür taşı nerelerde kullanılır 

Eski dönemlerden bu yana yapı malzemeleri olarak kullanılan tuğlalar, çağımız şartlarında dekoratif açıdan da kullanılır. Son zamanlarda mimarların iç mekan tasarımı ve dekorasyonunda tercih ettiklerin yapı malzemelerinin başında kültür tuğlaları geliyor. İster iç mekanların tasarımında, ister binaların dış cephelerinin şekillendirilmesi işlemlerinde kullanılan kültür tuğlalar, çimento temelli bir yapı malzemesidir. Bunun dışında içeriğinde, boya pigmentleri ve değerli madenler kullanılmaktadır. Çimento, kum, pomza ve boya pigmentlerinin yer aldığı bu dekorasyon malzemelerini, dilerseniz tercih edebilirsiniz.

 

 

https://www.zerdastone.com/magaza/dekoratif-tugla/rustic-tugla-kaplama/rustic-tugla-kaplama/

 

 

Kültür taşlarını sitemizde üzerinden inceleyebilirsiniz 

 

Web sitemizde yer alan bazı kültür tuğla çalışmalarımıza göz atabilir, dilediğiniz renk ve tasarımları seçebilirsiniz. Sitemiz üzerinden bakacağınız kültür tuğla çeşitleri arasında; Tuch, Hitti ve Urartu benzeri birçok dekoratif seçeneklerini bulabilirsiniz. Her zevke hitap eden bu çalışmalarımıza baktıktan sonra kültür tuğlası hakkında daha net fikir sahibi olabilir ve tercihlerini kolayca yapabilirsiniz.

Modern çağın yapılarından sıkıldıysanız ve kendi mekanlarınıza uygun tasarımlar arıyorsanız, sizlere insan kültürünü doğrudan yansıtan, kültür tuğlalarını tavsiye edebiliriz. Hemen web sitemizden dilediğinizi sipariş edebilirsiniz.


İçeriği Paylaş
Whatsapp Destek Bizi Arayın