zerdastone@gmail.com

+90 535 256 2508

TAŞ KAPLAMA NEDİR? | ZERDA STONE

TAŞ KAPLAMA NEDİR? | ZERDA STONE

TAŞ KAPLAMA NEDİR? | ZERDA STONE

Tas kaplama nedir? 

Doğal taş kaplama, doğada hazır olarak bulunan taşların işlenmesi ile elde edilen dekoratif amaçla kullanılan duvar kaplama ürünleridir. Taş ocaklarından alınan doğal taşlar kesilerek, yontularak ve şekil verilerek uygulama yapılmaya hazır hale getirilir. Geçmişte ilk yaşam alanı inşa edilirken kullanılan doğal taşlar günümüzde dekorasyon amaçlı olarak kullanılmaya devam etmiştir. Dekorasyonun en önemli parçalarından olan duvarlar doğal taşlar ile dekore edilmektedir. Taş kaplama her geçen gün yeni tasarım ve yeni bir kullanım alanı oluşturuyor.

KULTÜR TUĞLASI KULTÜR TAŞLARI DEKORATİF KULTÜR TUĞLASI

Her Mekanda Taş Kaplama 

Duvar dekorasyonu ilk olarak dış cephede yapılsa da şuan genellikle iç cephelerde daha çok önemini arttırdı. Sıkıcı, monoton, düz duvarlar artık duvar taş kaplama ürünleri ile tarih oldu. Doğal taşların özgün yapıları, birbirinden farklı desenleri ve doğadan varoluşu ile mekanların havasını değiştiriyor. İç mekanlarda aklınıza gelebilecek her alanda salon, yatak odası, çocuk odası, koridor, mutfak ve hatta banyo da bile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hem farklı hem de son derece şık dekorasyonlar yaratmak taş kaplamalar ile çok kolay. İster tüm duvara ister tek bir kesite uygulayabilirsiniz.

Kültür tuğlası ve kültür taşı nedir?

 

Doğal taş kaplama uygulaması 

 

Doğal taş kaplama ürünleri uygulaması ise biraz meşakatli ve beceri isteyen bir uygulama türüdür. Toz yapıştırıcılar veya mermer silikonu ile tek tek duvara yapıştırılarak uygulanır. Desen devamı ve renk tonlarının bir araya getirilmesine özen gösterilir. Doğal taş kaplama ürünleri taş yapısı gereği diğer duvar kaplama ürünlerine göre daha ağırdır. Dolayısıyla duvarların bu ağırlığı kaldıracak yapıda olması gereklidir.

Taş kaplama nedir? Kültür taşı – dekoratif taş


İçeriği Paylaş
Whatsapp Destek Bizi Arayın